Dlaczego warto nas wybrać
Naszą filozofią jest kompleksowe podejście do inwestowania: analiza sytuacji majątkowej i oczekiwań klienta oraz przygotowanie optymalnych, a także dedykowanych rozwiązań.
Aktualności » TFI mają więcej klientów, ale aktywów mniej.
20.09.2011

Liczba klientów funduszy inwestycyjnych wzrosła o 2,2% w drugim kwartale roku do 2,6 miliona osób, podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy emerytalnych i inwestycyjnych.

Drugi kwartał był pierwszym od początku roku, kiedy TFI zyskały klientów, jednak autorzy raportu podkreślają, że liczby klientów funduszy nie można utożsamiać z liczbą osób posiadających jednostki z uwagi na to, że jedna osoba może być klientem kilku TFI.

W ciągu drugiego kwartału tego roku spadła natomiast przeciętna wartość aktywów przypadająca na statystycznego klienta funduszu inwestycyjnego. W badanym okresie wartość ta spadła o 0,5%, osiągając poziom 40,0 tys. zł, w porównaniu do 36,2 tys. zł rok wcześniej.

- Spadek wartości aktywów wynikał głównie z negatywnej koniunktury na rynku akcji. W tym czasie indeks szerokiego rynku WIG spadł bowiem o -0,6%, co przełożyło się na ujemny wynik z zarządzania aktywami - podano w raporcie.

Wzrost liczby klientów miał miejsce w przypadku 9 spośród 20 podmiotów. Wśród poszczególnych TFI największy wzrost wyniósł niemal 110%. Dla pozostałych firm, w 5 przypadkach przekraczał on 4%.


Źródło: Money.pl


Tworzenie stron internetowych :: Digital Guru